Misja, ekologia, testy

Według nas nie ma nic piękniejszego na świecie, niż zdrowe i zadbane włosy – co nieodłącznie wiąże się z ich intensywnym połyskiem, czystym kolorem oraz wspaniałą strukturą. Każdego dnia nasi styliści na całym świecie sprawiają radość kobietom i mężczyznom oraz ich włosom. Wiemy bowiem, że szczęśliwe włosy wpływają na dobre samopoczucie. W JOICO od lat dbamy o to, aby każdy kosmetyk odpowiadał na określone potrzeby włosów i gwarantował im konkretne rezultaty. I tak jest, bo my zawsze dotrzymujemy obietnic i nie chodzimy na kompromisy. Radość jest sednem naszej pracy, ponieważ wiemy, jak sprawiać radość, jak tę radość tworzyć i jak się nią dzielić.

Misja

Misją naszej firmy jest dzielenie się radością zdrowych i pięknych włosów oraz pozyskiwanie kolejnych, zadowolonych fanów… to jednak nie wszystko! Intensywnie działamy, aby sprawiać radość także naszej planecie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom JOICO przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, co czyni naszą planetę miejscem jeszcze bardziej przyjaznym do życia.

Składniki

W JOICO korzystamy wyłącznie z najlepszych, cenionych na całym świecie składników, takich jak masło shea, afrykański olejek Manketti, azjatycki olejek z magnolii i wiele innych. Dla nas żadne miejsce nie jest nieosiągalne, jeśli tylko możemy znaleźć w nim odpowiednie, najwyższej jakości składniki. Między innymi dlatego właśnie jesteśmy liderem w dziedzinie innowacji!

Odpowiedzialność

Nie składamy pustych obietnic bez pokrycia. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zarówno styliści w swoich salonach, jak i kobiety i mężczyźni w swoich domach korzystali z produktów do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów najwyższej jakości. Zawsze oferujemy wsparcie i nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi.

 

#JoicoCares

Świadomość ochrony środowiska jest na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy staramy się brać odpowiedzialność za nasze działania i dokonywać wyborów zgodnych z wymogami dzisiejszego świata. JOICO także dokonało wyboru i od lat stawia na ochronę środowiska poprzez wdrażanie jednego z największych programów zrównoważonego rozwoju i produkcji.

Eko opakowania

JOICO zawsze patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o środowisko natrualne. JOICO to pierwsza w branży marka, która wprowadziła nowy rodzaj opakowań, które nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ wykonane są z termoplastycznego tworzywa pochodzącego z recyklingu roślin. Co więcej opakowania te w 100% ulegają biodegradacji.

Wynikiem takich działań jest fakt, że JOICO przyczyniło się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o ponad 75%. Oprócz tego firma używa papieru i kartonów w 100% pochodzących z recyklingu oraz rozpoczęła proces nadrukowywania informacji na tych opakowaniach zamiast wykorzystywania dodatkowego papieru naklejanego na kartony.

Jesteśmy w czołówce firm, które produkują opakowania przyjazne środowisku. Stale dążymy do znalezienia nowych sposobów na udoskonalenie tych procesów, bo troszczymy się o losy obecnych i przyszłych pokoleń. Nasze opakowania zawierają do 70% surowców z odzysku, a druki realizujemy w 100% na papierze ekologicznym.

Projekt wiatr

Energia wiatrowa jest jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin energii naturalnej w Stanach Zjednoczonych. Chcąc przyczynić się do widocznej poprawy stanu środowiska naturalnego, JOICO zaczęło korzystać z tych możliwości.

Firma zainstalowała dwie turbiny wiatrowe w fabrykach w Genewie i Nowym Jorku, co zapewniło jej obecnośc na liście 20 firm najbardziej dbających o środowisko (EPA – Environmental Protection Agency). Dzięki przyczynianiu się do poprawy stanu środowiska naturalnego, marka otrzymała duże uznanie i zaczęła być jeszcze bardziej ceniona na całym świecie

JOICO obniżyło również ogólny poziom emisji CO2 o 50% w 2011 roku i w 2012 w 100% korzystało z energii pochodzącej z odnawialnych źrodeł.

Mniej węgla

JOICO chce być firmą, której synonimem jest troska o środowisko, więc zobowiązała się do jeszcze większej redukcji emisji dwutlenku węgla.

 
Oficjalnym dystrybutorem JOICO w Polsce jest Perfect Salon Sp. z o.o.