Keratynowa koloryzacja JOICO

Uwielbiasz mieć piękny kolor włosów, ale obawiasz się zniszczeń i słabej kondycji włosów po farbowaniu lub rozjaśnianiu? W końcu nie musisz się martwić, bo pojawiła się Keratynowa koloryzacja, która dosłownie leczy włosy i pozostawia je w lepszym stanie niż przed zabiegiem. Poznaj ją i już więcej nie ryzykuj złym stanem włosów po koloryzacji. Zobacz, dlaczego Łukasz Urbański wybrał te farby do pracy w swoim salonie, do którego regularnie przychodzą Agnieszka Woźniak-Starak, Joanna Krupa, Ania Starmach, Patrycja Markowska i wiele innych gwiazd.

Keratyna – co to jest?

Słowo keratyna pojawia się bardzo często przy okazji rozmów o włosach, ale wciąż zadajesz sobie pytanie czym ona jest i dlaczego jej obecność we włosach tak bardzo ważna? Keratyna to główny budulec włosa, który odpowiada za jego jednolitą strukturę i zdrowy wygląd. To właśnie keratyna jest kręgosłupem dla włosów, który pozwala na utrzymanie ich w świetnej kondycji.

Wyobraź sobie nowy dom i jego ściany – wyglądają pięknie, prawda? A teraz przypomnij sobie ściany loftów i starszych budynków, narażanych na działanie czynników zewnętrznych. W nich widać ubytki cegieł, ściany są chropowate, popękane i niejednolite. Te cegły są odpowiednikiem cząsteczek keratyny, a ściana ma symbolizować włos. Jak widzisz, włos z ubytkami keratyny jest osłabiony, szorstki, łamliwy, kruchy, a koloryzacja jest nietrwała, dlatego bardzo ważne jest, aby te ubytki uzupełniać nowymi cząstkami keratyny, by był zdrowy, silny i miał jednolitą strukturę.

Niestety, działanie na włosy wysokiej temperatury (prostownica, suszarka, lokówka), promieniowanie UV i codzienne zabiegi pielęgnacyjne oraz nieumiejętnie wykonywane zabiegi chemiczne prowadzą do ubytków keratyny we włosie.

Keratynowa koloryzacja – co to jest?

Keratynowa koloryzacja Joico to zabieg hybrydowy – łączy koloryzację z ich jednoczesną odbudową i ochroną.

Podczas zabiegu włos jest wypełniany cząsteczkami keratyny, dogłębnie pielęgnowany, zmiękczany, uelastyczniany. To stanowi doskonałą bazę do części koloryzacyjnej, w której cząsteczki koloru dostarczane są do wnętrza włosa. Keratyna stanowi kotwicę dla pigmentu, dzięki temu masz mieć pewność, że kolor utrzymuje się o wiele dłużej na włosach, nie płowieje i nie zmienia odcienia. Tego przecież nie lubisz najbardziej po koloryzacji.

Keratynowa koloryzacja Joico wyróżnia się też tym, że zawiera, jako jedyna na świecie, keratynę identyczną jak ta obecna we włosie ludzkim, co pozwala na optymalną odbudowę struktury włosa i stuprocentowe dopasowanie cząteczek keratywny do miejsc ubytków. Inne rodzaje keratyny obecne na rynku posiadają zbyt mało odpowiednich cząsteczek, by w pełni uzupełnić  te luki.

Oficjalnym dystrybutorem JOICO w Polsce jest Perfect Salon Sp. z o.o.