x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
#WażnaData - jak poznać datę ważności


#WażnaData to termin, w którym produkty JOICO mogą być bezpiecznie używane. Co to oznacza?
 
Kupując kosmetyk ulubionej marki chcesz mieć pewność, że sięgasz po produkt pochodzący z autoryzowanego źródła, który jest bezpieczny dla Twojego zdrowia oraz, co za tym idzie, gwarantuje efekt, jakiego oczekujesz. Jeśli nie chcesz się zastanawiać, jak powinien wyglądać oryginalny kosmetyk, zawsze kupuj produkty JOICO w autoryzowanych przez wyłącznego dystrybutora punktach sprzedaży.

Aby wspierać Was w całym procesie zakupowym, wyjaśnimy jak rozpoznać kosmetyki Joico, których termin ważności nie upłynął i podpowiemy gdzie je kupić bez żadnego ryzyka.
 
W związku z dużą ilością otrzymywanych zapytaństale pojawiającymi się aukcjami internetowymi z oferowanymi produktami przeterminowanymi i pochodzącymi z nieautoryzowanej przez producenta dystrybucji, za które polski dystrybutor nie bierze odpowiedzialności, uruchamiamy możliwość sprawdzenia daty produkcji zakupionego produktu.


Stosowanie kosmetyków, 
 których termin ważności upłynął – czym grozi?

Świeżość kosmetyków zależy od okresu przydatności po otwarciu oraz daty produkcji.

PAO - Przydatność po otwarciu

Przydatność kosmetyków po otwarciu - PAO (period after opening). Część kosmetyków należy zużyć w przeciągu określonego czasu od otwarcia, ze względu na utlenianie i czynniki mikrobiologiczne. Na opakowaniu tych kosmetków umieszczona jest ikonka otwartego słoiczka, na którym znajduje się wartość wyrażana w miesiącach, np. 12 miesięcy i oznacza dokładnie „termin przydatności do użycia po otwarciu”. 

Data produkcji

Kosmetyki nieużywane też starzeją się i wysychają, zmienia się ich konsystencja i skuteczność, a niektóre składniki mogą powodować niechciane skutki.


Kosmetyki należą do grupy produktów, które mają kontakt ze skórą, dlatego kiedy są przeterminowane mogą powodować uczuleniaalergie, świąd, pieczenie, wysypkę

Co więcej, przeterminowane produkty tracą swoje właściwości, co w przypadku produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów ma kluczowe znaczenie. Stosując przeterminowane kosmetyki możesz zauważyć brak efektu, jaki dany kosmetyk gwarantuje. Jak znaleźć datę produkcji kosmetyku JOICO?

#WażnaData czyli data produkcji kosmetyków JOICO jest specjalnie zakodowana. Aby ją poznać i mieć pewność, że produkt jest świeży i bezpieczny dla zdrowia, wystarczy, że na opakowaniu odnajdziesz kod (na tubach występuje on na miejscu zgrzewania, na innych opakowaniach szukaj go na spodzie, odwracając produkt do góry nogami).

Jak sprawdzić zatem termin przydatności do użycia zakupionego produktu JOICO?

Jeśli posiadasz zakupiony w innym źródle, niż autoryzowane miejsca sprzedaży (salony fryzjerskie i/lub nasze autoryzowane sklepy on-line - ich listę znajdziesz TUTAJ) produkt marki JOICO i chcesz sprawdzić czy jest on przeterminowany, postępuj zgodnie z następującą procedurą:

 
 1. Wyślij pod adres kod@joicopolska.pl:
  - zdjęcie produktu z przodu z widoczną nazwą i napisami,
  zdjęcie z tyłu z widocznymi napisami,
  zdjęcie spodu z widocznym kodem,
  zdjęcie dokumentu zakupu lub potwierdzenie mailowe dokonanej transakcji z widocznymi danymi sprzedawcy.

   
 2. W kolejnym wysłanym do Ciebie mailu, otrzymasz informację o dacie przydatności do zużycia produktu, który został zakupiony przez Ciebie w nieautoryzowanym miejscu sprzedaży. 

  UWAGA: Prosimy o cierpliwość, sprawdzenie produktu może zając kilka dni. 

   
 Gdzie bezpiecznie kupić oryginalne i świeże kosmetyki Joico?

Jeśli chcesz mieć pewność, że produkty JOICO, które kupujesz, są oryginalne i świeże, wybieraj wyłącznie autoryzowane przez oficjalnego dystrybutora punkty sprzedaży (ich listę znajdziesz TUTAJ).

Stacjonarnie nasze produkty zakupisz:
 • w salonach fryzjerskich współpracujących z marką JOICO – znajdziesz je tutaj,
 • w wybranych perfumeriach Douglas.

W internecie dostępne są w naszych autoryzowanych sklepach:


Jedynie dokonując zakupu w tych miejscach możesz mieć pewność, że produkty nie są przeterminowane, a tym samym są bezpieczne dla Twojego zdrowia oraz właściwej kondycji Twoich włosów.


 
Hologramy
Kupuj wyłącznie oryginalne kosmetyki JOICO - to gwarancja bezpieczeństwa, świeżości i najwyższej jakości produktów.


Produkty dostępne w profesjonalnych salonach fryzjerskich oraz w naszych autoryzowanych sklepach on-line posiadają hologram potwierdzający jakość i oryginalność produktu.

Hologram zawiera opatentowany i zarejestrowany znak firmowy JOICO oraz indywidualny numer seryjny. Tylko hologramy JOICO gwarantują świeżość kosmetyku oraz jego niepowtarzalną skuteczność.

ORYGINALNOŚĆ PRODUKTU TO:
1. Świeżość kosmetyku
2. Legalne źródło pochodzenia
3. Gwarancja jakości

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozpoznawaniu oryginalnych produktów JOICO? Przeczytaj artykuł na naszym blogu, który pomoże Ci je odróżnić!
 
 
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowościach i promocjach!